شرکت آسانسور و پله برقی اوتیس

By
شرکت آسانسور و پله برقی اوتیس

شرکت اوتیس یک شرکت آمریکایی است که در زمینه ی تولید و راه اندازی پله برقی ،پیاده روی متحرک و تجهیزات آسانسور و تجهیزات مرتبط فعالیت می نماید شرکت Otis جزو اولین شرکت ها در صنعت آسانسور و پله برقی در جهان است .

معروف ترین سازه های دنیا مثل برج ایفل، مرکز تجارت جهانی، برج خلیفه و چند پروژه بزرگ دیگر توسط شرکت اوتیس طراحی، نصب ، پیاده سازی گردیده است.

در سال ۱۸۵۲ میلادی Elisha Otis الیشا اوتیس، آسانسوری را اختراع کرد که در آن ایمنی در نظر گرفته شده بود که پس از اخذ تاییدیه های لازم این شرکت شروع به فعالیت رسمی خود نمود.

در سال ۱۸۵۶ میلادی شرکت اوتیس ۴۰ دستگاه آسانسور باری را فروخت و در سال ۱۸۵۷ اولین آسانسور مربوط به حمل مسافر را راه اندازی کرد که این آسانسور در ساختمان E.V.Haughwuo در شهر نیویورک راه اندازی شد.

در سال ۱۸۶۱ ترمز ایمنی آسانسور را به ثبت رساند و در همان سال Elisha Otis  الیشا اوتیس که بنیان گذار اصلی بود، در اثر بیماری دیفتری از دنیا رفت.

شرکت پس از از مرگ او بعهده ی دو پسر وی به نام های چارلز و نورتون قرار گرفت و پس از مدتی مدیریت اصلی شرکت به دست چارلز افتاد و نام شرکت به “برادران اوتیس” تغییر کرد.

در سال ۱۸۶۸ شرکت با تحقیقات گسترده ای که در زمینه آسانسور هایی که با نیروی بخار کار می کنند، توانست آسانسور های هیدرولیک را طراحی و تولید کند.

در سال ۱۸۸۰ شرکت آسانسور اوتیس فناوری ها و توانمندی های مجموعه ی خود را به اروپا آورد و در شهر های پاریس و لندن دفاتر فروش خود را ایجاد نمود و توانست برای برج ایفل و متروی لندن آسانسور نصب نماید.

 

برخی از پروژه های انجام شده شرکت اوتیس:

۱۹۱۴ – Waygood& Co انگلستان
۱۹۸۲ – Evans Lifts Limited  انگلستان
۱۹۹۵ – Boral Elevators  استرالیا
۱۹۹۷ – Express Lift Co. Ltd. انگلستان
۱۹۹۹ – LG elevator division کره جنوبی
۲۰۰۳ – Amtech Elevator Services آمریکا
۲۰۱۱ – Marshall Elevators  آمریکا
۲۰۱۲ – CemcoLift آمریکا