تراول کابل Twisted Pair

تراول کابل جفت پیچ خوره (Twisted Pair)

تراول کابل آسانسور یک پیوند حیاتی بین کابین آسانسور و کنترلر است. به صورت متعارف در آسانسورها، تمام اطلاعات برق و سیگنال از طریق تراول کابل منتقل می شود. تراول کابل جفت پیچ خورده یا TWISTED PAIR یک تکنولوژی مدرن در این محصول است که قابلیت انتقال داده آنالوگ و دیجیتال را به کابین و از کابین به تابلو فرمان دارد.

تراول کابل مدل TWISTED PAIR یکی از محبوب ترین انواع تراول کابل های آسانسور هستند که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از قطعات آسانسور از دو سیم مسی تشکیل شده که به صورت دقیق عایق بندی شده اند؛ در نتیجه تداخل الکترومغناطیسی (EMI) به حداقل می رسد. پیچش سیم ها نیز به جدا نگه داشتن آنها کمک کرده و از اتصال کوتاه جلوگیری می کند.

شماره های تماس جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت

02122036475
02122036476
02122036477

فرم ثبت سفارش آنلاین

  تراول کابل جفت پیچ خوره (TWISTED PAIR)، کاهش نویز و اختلالات انتقالی است. این کابل به دلیل الگوی پیچ خورده، بسیار مقاوم در برابر نویز‌های الکتریکی و مغناطیسی است. به همین دلیل، این کابل برای انتقال داده‌های دقیق و حساس در شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات صنعتی به کار می‌رود. البته قیمت این کابل‌ها بسته به نوع و کیفیت آن‌ها متفاوت است و باید با توجه به نیاز و هدف استفاده قطعات از کابل مناسبی استفاده شود.

  تراول کابل جفت پیچ خورده (Twisted Pair) در آسانسور‌ها به عنوان کابل سیگنال و ارتباطی بین کنترلر و سنسورها و سیستم‌های کنترلی استفاده می‌شود. این کابل، ساختار دو رشته‌ای دارد که به صورت جفت پیچ خورده هستند. هر رشته شامل یک سیم با پوشش PVC یا TPU است.

  از تراول کابل جفت پیچ خورده در آسانسور به دلیل خاصیت مقاومت در برابر نویز و اختلالات الکترومغناطیسی استفاده می‌شود. این کابل شیلدینگ شده است و در برابر انواع نویزها و اختلالات الکترومغناطیسی مقاوم است و در نتیجه عملکرد کنترلی آسانسور را بهتر می‌کند.

  همچنین این کابل با در نظر گرفتن محیط کاربری آسانسور، دارای خاصیت مقاومت در برابر سایش و خوردگی هستند و می‌تواند در شرایط سخت و مختلف کار کند. قیمت مورد از قطعات آسانسور بسته به نوع و کیفیت آن متفاوت است و باید با توجه به نیاز آسانسور، کیفیت و میزان نیاز کابل، نوعی را برای استفاده در آن انتخاب کرد.

  بازگشت به دسته بندی اصلی:

  قطعات آسانسور

  تراول کابل آسانسور