درب آسانسور

درب اتوماتیک آسانسور

شرکت قطعات آسانبر پریسما، در سال ۱۳۸۷ برای اولین بار در کشور با سرمایه گذاری مستقیم شرکت پریسما ایتالیا ( Prisma Lift Component ) فعالیت خود را آغاز نمود. در اردیبهشت ۱۳۸۹ کارخانه پریسما واقع در شهرک صنعتی پرند با ماشین آلات تمام اتوماتیک و با تکنولوژی ایتالیا و زیر نظر مستقیم مهندسین شرکت پریسمای ایتالیا راه اندازی و بهره برداری از آن آغاز گردید. مجموعه تجهیزات سردرب و اپراتور درب ها بصورت کامل توسط کارخانه پریسما ایتالیا تولید می گردند.

این شرکت علاوه بر فعالیتهای تولیدی، رنج وسیعی از درب های نیمه شیشه ای، شیشه ای، گرد، ضد انفجار و جرقه را نیز بصورت کامل از کارخانجات پریسما ایتالیا وارد نموده و در اختیار مصرف کنندگان داخلی قرار می دهد. یکی از مزایای مهم محصولات شرکت قطعات آسانبر پریسما، خدمات پس از فروش شرکت می باشد که در این زمینه با کاهش قیمت و نیز زمان تامین قطعات یدکی و همچنین ارائه خدمات فنی و مهندسی به مشتریان گرامی تلاش می نماید تا در مسیر رضایت مشتریان حرکت نماید.

ما در شرکت قطعات آسانسور سیگما آسانبر به عنوان نماینده فروش درب های آسانسور برند پریسما، آماده‌ایم انواع دربهای تمام اتومات در جنس و مدل‌های مختلف را با گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه دهیم.

انواع درب آسانسور تمام اتوماتیک از برند پریسما

گارانتی 36 ماه

خدمات پس از فروش 10 سال

معرفی درب آسانسور برند پریسما

شرکت قطعات آسانبر پریسما، در سال ۱۳۸۷ برای اولین بار در کشور با سرمایه گذاری مستقیم شرکت پریسما ایتالیا ( Prisma Lift Component ) فعالیت خود را آغاز نمود. در اردیبهشت ۱۳۸۹ کارخانه پریسما واقع در شهرک صنعتی پرند با ماشین آلات تمام اتوماتیک و با تکنولوژی ایتالیا و زیر نظر مستقیم مهندسین شرکت پریسمای ایتالیا راه اندازی و بهره برداری از آن آغاز گردید.

مجموعه تجهیزات سردرب و اپراتور درب ها بصورت کامل توسط کارخانه پریسما ایتالیا تولید می گردند. این شرکت علاوه بر فعالیتهای تولیدی، رنج وسیعی از درب های نیمه شیشه ای، شیشه ای، گرد، ضد انفجار و جرقه را نیز بصورت کامل از کارخانجات پریسما ایتالیا وارد نموده و در اختیار مصرف کنندگان داخلی قرار می دهد. یکی از مزایای مهم محصولات شرکت قطعات آسانبر پریسما، خدمات پس از فروش شرکت می باشد که در این زمینه با کاهش قیمت و نیز زمان تامین قطعات یدکی و همچنین ارائه خدمات فنی و مهندسی به مشتریان گرامی تلاش می نماید تا در مسیر رضایت مشتریان حرکت نماید.این شرکت با هدف تامین محصولات پریسمای ایتالیا در منطقه خاورمیانه ، آسیای میانه و غرب و نیز شمال آفریقا ایجاد گردیده و در این زمینه این شرکت مفتخر است که گامهای واقعی در زمینه صادرات محصولات غیر نفتی و خدمات فنی و مهندسی بردارد.

معرفی انواع درب آسانسور سیگما

در یک دستگاه آسانسور به طور کلی از چند درب طبقه به تعداد توقف های آسانسور و از یک درب کابین (روی کابین آسانسور نصب شده) استفاده می شود.

درب کابین آسانسور

درب کابین آسانسور

مدل میکرو

مدل ماکرو

مدل مگا

درب طبقات آسانسور

درب طبقات آسانسور

تمام استیل

روکش استیل

رنگی

استیل و شیشه

تمام شیشه

مدل بازشو درب آسانسور

مدل بازشو درب آسانسور

تلسکوپی/کشویی

سانترال

عمودی

درب طبقه آسانسور

درب هایی هستند که در محل ورودی طبقات به کابین قرار دارند. این درب مسئولیت جداسازی چاه آسانسور از طبقات را دارد و مهم ترین مسئولیت آن حفاظت از افراد برای جلوگیری از سقوط در چاه است. درب طبقات انواع مختلفی دارد.

درب طبقه رنگی:

این درب ها ساخته شده از ورق فولادی همراه با رنگ کوره ای الکترو‌استاتیک می باشند.

درب طبقه استیل:

این مدل درب ها، درب های رنگی هستند که روی آنها از انواع استیل خشدار یا طرح دار پوشیده شده است.

درب طبقه تمام استیل (F22):

تمامی قسمت های فریم و لته ها از ورقه استیل ساخته شده اند و بهترین گزینه برای آسانسورهای صنعتی مانند نمونه های نصب شده در کارخانه های پتروشیمی و سد ها می باشند. بعلاوه درب های تمام استیل در مناطق شرجی و مرطوب بسیار کاربردی هستند.

درب طبقه استیل و شیشه:

چهارچوب ها در این مدل درب آسانسور از استیل ساخته شده و لته های شیشه ای توسط یک قاب با روکش استیل احاطه شده اند. این مدل درب بهترین گزینه برای آسانسور های لوکس هیدرولیک، کششی و پانوراما هستند.

درب طبقه تمام شیشه:

در این درب لته ها و قاب و همچنین بیشتر اجزای درب تماما از شیشه می باشد و از نمونه های بسیار لوکس مخصوصا برای آسانسور های پانوراما می باشد.

مکانیزم یا سیستم محرک درب طبقه آسانسور:

سیستم محرک درب آسانسور یا مکانیزم درب آسانسور، به منظور باز و بسته کردن درب به صورت اتوماتیک در نظر گرفته شده است. ویژگی های مکانیزم های طبقه پریسما :  

 • ساخت و مونتاژ کشور ایتالیا
 • طراحی عالی و مستحکم
 • حرکت بسیار نرم
 • ایمنی بالا
 • دارای استاندارد اروپا برای تمام اجزا مکانیزم طبقه

مکانیزم های درب طبقه پریسما انواع مختلفی دارد:

 • مکانیزم سری Q پریسما : درب طبقات سری Q همخوان با مکانیزم های کابین سری میکرو و ماکرو می باشد.
 • مکانیزم سری مگا پریسما : درب طبقات سری مگا همخوان با مکانیزم های کابین سری مگا می باشد.
مکانیزم سری MACRO
مکانیزم سری q

درب کابین آسانسور

درب هایی هستند که روی کابین نصب میشوند و همانند  درب طبقات انواع مختلفی (تلسکوپی و سانترال) دارند.

درب کابین میکرو:

درب کابین تمام اتوماتیک مدل میکرو یکی از رایج‌ترین مدل های درب کابین است. این درب کابین توسط یک برد کنترل الکترونیک با شمارش پالس‌های انکودر کنترل می شود که قادر به موقعیت یابی لته ها و کنترل سرعت و گشتاور لته‌ها هنگام باز و بسته شدن درب می‌باشد. این مدل درب اغلب برای آسانسور های خانگی و لته های کوچک استفاده می شود.

درب کابین ماکرو:

درب‌های مدل ماکرو از موتور AC سه فاز و اینورتر کنترل کننده دور موتور تشکیل شده است که گشتاور و سرعت باز و بسته شدن لته‌های درب را کنترل می‌کند. این مدل درب کابین کمان بزرگتری دارد و برای آسانسور‌های پر‌ترافیک و با سرعت بالا توصیه می شود.

مکانیزم یا سیستم محرک درب کابین آسانسور:

مکانیزم درب آسانسور در درب کابین در نظر گرفته می شود که وقتی آسانسور به سر طبقه می رسد درب کابین باز می شود و قفل درب طبقه را نیز درگیر می شود و باعث باز شدن درب آسانسور می شود هنگام بسته شدن درب کابین، مکانیزم قفل درب طبقه را به آرامی آزاد می کند و باعث بسته شدن درب آسانسور می شود و کابین می تواند بدون برخورد به قفل ها به حرکت خود ادامه دهد.

مزایا و ویژگی های مکانیزم های برند پریسما:

 1. حرکت بسیار نرم و بدون صدا ، استحکام بالا ، ضرافت و ضخامت کم
 2. امکان نصب هم بر روی کابین و هم بر روی پیشانی با کابین های ارتفاع زیاد
 3. منبع تغذیه 220 ولت تک فاز
 4. تنظیمات سرعت باز و بسته شدن کاملا دیجیتالی بود و توسط درایو مدیریت میگردد.
 5. این مکانیزم در چاه های باریک به صورت 3 و 4 لته عرضه می گردد.
 6. در شرایطی که عمق چاه کم باشد، می تواان از مکانیزم های میکرو با عرض کم استفاده کرد .
 7. در صورت قطع جریان برق میتوان با باطری 12 ولت ، منبع لازم را برای باز شدن مکانیزم فراهم نمود.
 8. این مکانیزم ها مجهز به براکت های بسیار قوی با قابلیت تنظیم زاویه است تا استحکام لازم برای نصب روی کابین فراهم گردد.

مکانیزم های درب کابین پریسما انواع مختلفی دارد

مکانیزم سری میکرو:

 • این مکانیزم ها همخوان با مکانیزم های طبقه سری Q  هستند
 • متناسب برای بازشوتا 1100mm و ارتفاع تا 2300mm
 • متناسب برای ترافیک های متوسط

مکانیزم سری ماکرو:

 • این مکانیزم ها همخوان با مکانیزم های طبقه سری Q  هستند
 • متناسب برای بازشوتا 3300mm و ارتفاع تا 2800mm
 • متناسب برای ترافیک های بالا

 مکانیزم سری مگا:

 • این مکانیزم ها همخوان با مکانیزم های طبقه سری مگا  هستند
 • متناسب برای بازشوتا 4500mm و ارتفاع تا 5000mm
 • متناسب برای ترافیک و سرعت بالا
 • عملکرد بدون صدا حتی با حرکت سریع درب ها
مکانیزم کابین سری MACRO
مکانیزم کابین سری MICRO
مکانیزم کابین سری MEGA

مدل های بازشو درب های سیگما

تلسکوپی (از یک طرف بازشو)

درب تلسکوپی آسانسور از یک طرف باز می شود و نسبت به درب سانترال زمان بیشتری برای باز شدن نیاز دارد.

سانترال (از وسط بازشو)

درب سانترال آسانسور از وسط باز می شود و عملکرد درب سانترال از وسط بازشو بسیار سریع است. بدلیل اینکه دو قسمت درب باهم باز و بسته می شوند و به طور همزمان بهم نزدیک و از هم دور می شوند، باز و بسته شدن درب سرعت بیشتری می گیرد و این صرفه جویی زمان می تواند در ساختمان های بزرگ و برخی از آسانسور ها جنبه ی حیاتی داشته باشد. انتخاب نوع و اندازه بازشوی درب طبقات با توجه به طراحی آسانسور و متناسب با نوع کاربری و مطابق با استانداردها صورت می گیرد.

عمودی تلسکوپی (از بالا بازشو)

این نمونه عموما در درب آسانسور های خودروبر استفاده می شود. لته ها به سورت عمودی به سمت بالا جمع و باز می شوند.

استاندارد درب آسانسور

مبنای کیفیت هر محصول، استاندارد بودن محصول در فرایند تولید است. کنترل کیفیت و استاندارد عبور از فرایند مرحله به مرحله کیفیت برای هر محصول و در نهایت ارائه محصولی با کیفیت بالا از محاسن درب آسانسور پریسما است. پریسما با بکارگیری بروزترین تکنولوژی در صنعت آسانسور سعی در ارائه محصول با بالاترین کیفیت و استاندارد را دارد. همکاری مشترک پریسما ایران و ایتالیا تضمینی در استاندارد بودن محصولات پریسما است.

قیمت درب های آسانسور سیگما

با توجه به اینکه درب های آسانسورهای وارداتی از فناوری و تکنولوژی بالایی برخوردار هستند و در آنها از مواد مرغوب و با کیفیت بالا استفاده شده است در نتیجه بسیار منطقی خواهد بود که قیمت این درب ها بالاتر از قیمت درب های ایرانی باشد.

برای دریافت لیست قیمت درب آسانسور پریسما با همکاران ما در بخش فروش  در تماس باشید.