سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل آسانسور از مهم ترین قطعات آسانسور بخصوص در آسانسور های کششی است. این محصول نوعی طناب ساخته شده از الیاف فولاد است که شامل مجموعه‌ای از رشته سیم های مفتول تابیده شده به دور هسته اصلی یا مغزی کابل تشکیل می شود. مغزی در دو نوع سیم بکسل با مغزی الیاف و سیم بکسل با مغزی فولادی ساخته می شود.

سیم بکسل می‌تواند دارای چهار بافت کلی سیل (Seale)، فیلر (Filler)، وارینگتون (Warrington) و وارینگتون سیل (Warrington Seale) باشد.

سیگما آسانبر نماینده رسمی سیم بکسل گوستاوولف آلمان، فروش سیم بکسل آسانسوری را انجام می دهد. به منظور تهیه سیم بکسل اصل آلمان و سیم بکسل گوستاولف آلمان از نماینده رسمی که در سایت گوستاوولف هم درج شده است با ما تماس بگیرید.

انواع سیم بکسل گوستاولف آسانسور در سیگما

مغزی سیم بکسل‏های آسانسور با توجه به نوع کاربرد مورد نظر و مقدار نیروهای کشش دارای دونوع مغزی فولادی و کنفی یا الیافی می باشد. در مواردی که نیروی کششی و استحکام طناب اهمیت بیشتری برخوردار باشد از نوع مغزی فولادی WSC: Wire Strand Core استفاده شده و در مواردی که انعطاف مهم باشد از نوع مغزی کنفی FC: Fiber Core استفاده می شود.

انواع سیم بکسل آسانسور مغز فولادی

سیم بکسل

PAWO 819W

سیم بکسل

PAWO F3

سیم بکسل

PAWO F7

سیم بکسل

PAWO F7S

سیم بکسل

PAWO F10

انواع سیم بکسل آسانسور مغز کنفی

سیم بکسل

F819S-FC

سیم بکسل

PAWO F3

سیم بکسل

PAWO F7

سیم بکسل آسانسور چیست؟

کابین و وزنه تعادل، به وسیله سیم بکسل و به صورت معلق در چاه نگه داشته می شود. سیم بکسل از مجموعه ای از سیم فولادی، رشته و مغزی تشکیل شده است. از تابیدن سیم ها به یکدیگر سیم بکسل تشکیل می شود. تعدادی از رشته ها به دور یک هسته پیچیده می شود و سیم بکسل را تشکیل می‏دهد. هسته مرکزی سیم بکسل قسمت اصلی سیم بکسل است و خواص خمشی و و میزان نیرویی که می توانند تحمل کنند را تعیین می کند. مغزی سیم بکسل‏ آسانسور دارای دونوع مغزی فولادی و الیافی می باشد. اگر نیروی کششی و استحکام طناب از درجه اهمیت بالاتری برخوردار باشد از نوع مغزی فولادی استفاده می شود و در صورتی که انعطاف از اهمیت کمتری برخوردار باشد از نوع مغزی الیافی استفاده می شود.

با توجه به نوع بافت، نوع مغزی، قطر، جنس سیم بکسل و روکش سیم بکسل بیش از دوهزار نوع سیم بکسل وجود دارد که در صنایع و مختلف مثل صنایع کشتی سازی، دستگاه های حفاری، دکل های حفر چاه های نفت و گاز، ماشین آلات معدنی، ماشین های بالابر، دستگاه های حفاری، دکل های حفر چاه های نفت و گاز و آسانسورها و… از انواع سیم بکسل استفاده می شود.

معرفی انواع سیم بکسل آسانسور سیگما از برند گوستاولف آلمان

سیم بکسل Gustav Wolf مدل F819S-FC

این بافت سیم بکسل در آسانسورهای استاندارد استفاده می شود و در بسیاری از کشورهای جهان از بافت سیم بکسل F819S-FC استفاده می شود. سیم بکسل گوستاولف آلمان F819S-FC دارای مغزی کنفی است و ساختار رشته های بیرونی آن از جنس Seale است که برای استفاده در آسانسورهای تا حداکثر 10 توقف استفاده می شود و مناسب است.

سیم بکسل Gustav Wolf مدل PAWO 819W

بافت سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO 819W موتورهای گیـرلس و آسانسـورهای هیدرولیـک مورد استفاده قرار می گیرد. سایز 6 و 6.5 از پرکاربردترین سایزهای سیم بکسل تمام فولادی است.
از دیگر ویژگی های سیم بکسل Gostav wolf مدل PAWO 819W طول عمر بالا و انعطاف پذیری است.

سیم بکسل Gustav Wolf مدل PAWO F3

سیم بکسل  Gostav wolf مدل  PAWO F3دارای هسته ای ترکیبی از کنف و فولاد است. بافت رشته خارجی آن بافت  Seale  است و مغزی سیم بکسل توسط هشت رشتۀ فولادی احاطه شده است که برای استفاده در آسانسورهایی بین 10 تا 20 توقف مناسب است.
از بارزترین خصوصیات سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F3مقاومت در برابر سایش است.

سیم بکسل Gustav Wolf مدل PAWO F7

سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F7 دارای هستۀ ترکیبی کنفـی و فـولادی است، رشته های خارجی سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F7 بافت وارینگتون (Warrington)  دارد. این سـاخـتار انعطاف و مقاومت بیشتری در برابر خستگی های به وجود آمده در اثر کشش و خمش دارد.
بافت سیم بکسل Gostav wolf مدل PAWO F7در آسانسورهایی که دارای موتور گیرلـس هستند و بین 10 تا 20 توقـف دارند، کاربرد دارد.
از جمله خصوصیات سیم بکسل گوستاولف آلمان مدل PAWO F7 طول عمر بالا، کشیدگی کم و مقاومت در برابر سایش است.

سیم بکسل Gustav Wolf مدل PAWO F7S

سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F7S اصلاح شده سیم بکسل گوستاولف آلمان PAWO F7 است و یک رشته فولادی جایگزین قسمت کنفی نوع F7 گردیده است. سیم بکسل Gostav wolf PAWO F7S از سیم بکسل های تمام فـولادی است. رشته های بیرونی سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F7S بافت وارینگتون است در آسانسورهایی با بیش از 20 توقف استفاده می شود.

PAWO-F7S

سیم بکسل Gustav Wolf مدل PAWO F10

سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F10 تمام فـولادی، از 9 رشته تشکیـل شده که هر رشته دارای 17 مفتول می باشد. ساختار فشرده مغزی بافت سیم بکسل گوستاولف مدل PAWO F10 باعث افزایش مقاومت در برابر خمش می شود. رشته های بیرونی دارای بافت Seal هستند. در آسانسورهایی با بیش از 20 توقف، سرعت بالا و تعداد استفاده بیش از 100 بار در روز استفاده می شوند.

PAWO-F10

  

سیم بکسل آسانسوری نمره 6.5 گوستاولف مغز فولادی ساخت گوستاولف آلمان

  سیم بکسل آسانسوری نمره 8 گوستاولف مغز فولادی ساخت گوستاولف آلمان

  سیم بکسل آسانسوری نمره 8 گوستاولف مغز کنف ساخت گوستاولف آلمان

  سیم بکسل آسانسوری نمره 10 گوستاولف مغز کنف ساخت گوستاولف آلمان

  سیم بکسل آسانسوری نمره 11 گوستاولف مغز کنف ساخت گوستاولف آلمان

  سیم بکسل آسانسوری نمره 12 گوستاولف مغز کنف ساخت گوستاولف آلمان

  سیم بکسل آسانسوری نمره 13 گوستاولف مغز کنف ساخت گوستاولف آلمان

سیگما؛ نماینده فروش سیم بکسل های آلمانی گوستاولف آسانسور

سیگما آسانبر نماینده اصلی شرکت گوستاولف آلمان در ایران است، به منظور تاییدیه نمایندگی شرکت سیگما می توانید برروی این لینک کلیک نمایید تا وارد سایت اصلی سایت گوستاولف شوید و با انتخاب ایران، نام شرکت سیگما آسانبر قابل مشاهده است.

سیم بکسل گوستاوولف آلمان با استحکام کششی بالا، وزنی بسیار کم و عمری طولانی طراحی شده است. سیم بکسل گوستاوولف آلمان از فولادی بسیار ناب ساخته شده است که در محیط زیست قابل بازیافت است. آسانسور سیگما نمایندگی فروش سیم بکسل گوستاولف آلمان است و برای سیم بکسل گوستاولف با تضمین راه حل بهینه عمری طولانی در نظر گرفته شده است.

سیگما گروپ با سال ها تجربه در زمینه فروش سیم بکسل، نماینده رسمی فروش سیم بکسل گوستاولف آلمان است.

مشخصات سیم بکسل گوستاولف آلمان

سیم بکسل گوستاولف از Coreهسته ، سیمWire ، رشتهStrand ، Center Wireسیم مرکزی تشکیل شده‏ است.

سیم ها عموماً دارای سه نوع زیر می باشد:

  •   فولاد بدون روکش (غیر گالوانیزه) وقتی که عامل فرسایش از درجه اهمیت بالاتری برخوردار باشد و احتمال زنگ زدگی کم باشد.
  •   فولاد گالوانیزه، با توجه به دارا بودن روکش، در برابر آب دریا، هوا، رطوبت و سایر عوامل محیطی در برابر زنگ زدگی از مقاومت بیشتری برخوردار است و در صنایع کشتیرانی، شیلات و … استفاده می گردد.
  •   فولاد استنلس استیل، در برابر حرارت و زنگ زدگی از مقاومت مناسبی برخوردار است و بیشترین کاربرد را دارد.

سیم بکسـل گوستاوولف آلمان دارای مشخصات ظاهـری است که باعث وجه تمایز سیم بکسل گوستاوولف آلمان نسبت به سیم بکسل های دیگر است. یک خط ممتد سبزرنگ روی سطح سیم بکسل است که به نصاب سیم بکسل گوستاوولف آلمان کمک می کند تا سیم بکسل بدون تاب نصب شود. رنگ سطح سیم بکسل گوستاوولف اصل خاکستری است و طلایی نیست. سیم بکسل های گوستاولف اصل آلمان با مغـزی کنفی، یک رشته الیـاف مصنوعی سبـز رنگ در میان خود دارد که شکل آن به صورت یک تور ماهیگیری است.