موتور گیرلس زیلابگ آلمان

موتور گیرلس آسانسور برند زیلابگ آلمان

موتور گیرلس زیلابگ ziehl-abegg  یکی از بهترین برند های موتور آسانسور می باشد. این موتور برای آسانسور های کششی با موتورخانه یا بدون موتورخانه مناسب است. این موتورها از نوع بدون گیربکس بوده و در ظرفیت های مختلف به بازار عرضه شده است. در خصوص موتور بدون گیربکس نکته ای که حائز اهمیت است داشتن اینورتر با کیفیت ساخت شرکت زیلابگ جهت داشتن حرکت نرم و عالی در کابین آسانسور است.

انواع موتور آسانسور برند زیلابگ

گارانتی 24 ماه

خدمات پس از فروش 10 سال

شماره های تماس جهت اخذ مشاوره و استعلام قیمت

02122036475
02122036476
02122036477

فرم ثبت سفارش آنلاین

  مزایای موتور آسانسور گیرلس زیلابگ

  کاهش لرزش کابین و نرمی حرکت

  کاهش مصرف برق

  حجم کوچکتر از موتور گیربکس

  نصب سریع آسانسور

  حداقل هزینه سرویس و تعمیرات

  موتور گیرلس یعنی موتور سنکرون موتورهایی می باشد که در آنها دور فلکه کششی صرفاً توسط درایو کنترل سرعت (اینورتر) کنترل می گردد. این مدل موتور از مهم ترین بخش های قطعات آسانسور است. در موتور گیرلس آهنربای دائم هستند. در گذشته در این گونه آسانسورها از موتورهای DC برای منحنی شتاب مثبت و شتاب منفی استفاده می شد، اما با توجه به نداشتن توجیه اقتصادی، این گونه آسانسورها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. امروز از موتوهای AC به جای DC استفاده می شود. عملکرد این موتور ها به این صورت هست که یک اینورتر در سر راه موتور و منبع تغذیه قرار می گیرد و منحنی شتاب مثبت و منفی را در آسانسور کنترل می کند.

  معرفی موتور گیرلس زیلابگ آلمان

  •   موتورهای ZIEHL-ABEGG با ترمزهای مونتاژ شده تحویل داده می‌شوند. در صورتی که به هر دلیلی نیاز به تعویض یا تعمیر ترمز باشد، باز کردن ترمز نیازمند ابزارلات خاص است. به هیچ عنوان شخصا اقدام به باز کردن ترمز موتور نکنید؛
  •   مدارات ترمز موتورهای ZIEHL-ABEGG را می‌توان از هم باز کرد. هر یک از مدارها به طور جداگانه طراحی شده است؛
  •   ترمینال ترمز را می‌توان از روی موتور باز و در محل دیگری نصب کرد تا دسترسی به آن ساده‌تر باشد؛
  •   ترمز موتورهای ZIEHL-ABEGG در تمامی مدل‌ها دارای گواهینامه «جلوگیری از سرعت بیش از حد کابین به سمت بالا» و گواهینامه « محافظت در برابر حرکت ناخواسته کابين با در باز از سر طبقه» تجدید نظر اول مقررات ایمنی ساختار و نصب آسانسور، قسمت اول-آسانسورهای برقی (1393) هستند
  •   ترمز را صرفا زمانی برق‌دار کنید که روی موتور مونتاژ شده باشد و مدارات ایمنی و سیم‌کشی موتور کامل باشد
  •   کاهش لرزش کابین آسانسور و نرمی حرکت کابین آسانسور
  •   کاهش مصرف برق موتور گیرلس آسانسور در مقایسه با موتورهای گیربکسی که تا 50% در مصرف برق صرفه جویی می شود
  •   قیمت خرید موتور گیرلس آسانسور تقریبا دو برابر موتورهای گیربکسی است.
  •   موتور گیرلس بدلیل نداشتن گیربکس از لحاظ حجمی، کوچکتر از موتور گیربکس آسانسور است
  •   نصب سریع آسانسور
  •   حداقل هزینه سرویس و تعمیرات آسانسور

  محاسبه اختصاصی برای هر موتور (نرم افزار تخصصی ZETALIFT)

   نرم افزار تخصصی ZETALIFT این امکان را فراهم ساخته که برای تک به تک موتورهای ساخت شرکت زیلابگ پیش از سفارش به خط تولید، بسته به مشخصات پروژه مشتری، محاسبات اختصاصی صورت گیرد و هر موتور با توجه به شرایط خاص پروژه به صورت خاص –و نه سری‌سازی- تولید شود. تک به تک موتورهای این شرکت با شماره سریال خاص خود قابل رهگیری بوده و مشخصات و محاسبات آن در دسترس خواهد بود.

  مزایای موتور گیرلس زیلابگ آلمان

  شرکت زیلابگ از سال 1999 نیز تولید نخستین نسل اینورتر فرکانسی برای آسانسور مجهز به فیلترها و کنتاکتورهای اصلی یک‌پارچه را با نام تجاری ZETADYN شروع کرده و در حال حاضر با تولید نسل چهارم این اینورترها از سال 2012، تکنولوژی اینورتر بدون کنتاکت را نیز به صنعت آسانسور عرضه داشته است.

  اینورترهای ساخت این شرکت منحصرا و به طور تخصصی برای استفاده در صنعت آسانسور تولید و برنامه‌ریزی شده است و با داشتن رابط کاربری آسان و لحاظ شدن کلیه شیب‌های حرکتی و مقادیر لازم برای ایجاد حرکتی روان و باکیفیت، تجربه حرکتی بسیار دلنشینی را برای مسافران فراهم می‌کند. اندازه‌های متنوع و تلاش مداوم واحد تحقیق و توسعه شرکت برای کوچک‌سازی محصولات، این درایوها را برای استفاده در هر دو دسته تابلوهای فرمان داخل موتورخانه و تابلوهای فرمان آسانسورهای بدون موتورخانه (یا نصب مستقیم در چاه) بسیار مناسب ساخته است.

  ساخت موتور و اینورتر آسانسور به طور همزمان توسط یک شرکت این اطمینان را به وجود می‌آورد که با همراه ساختن دانش فنی این دو بخش با یکدیگر، بهترین نتیجه از لحاظ سازگاری عملکرد این دو قطعه به عنوان قلب اصلی آسانسورهای نوین تضمین شده باشد.

  اینوترهای ZETADYN با داشتن قابلیت سوئیچ کردن به حالت آماده به کار (Satnd-by) از سوی تابلو فرمان، تا 50% از اتلاف انرژی در زمان‌های آماده به کار آسانسور می‌کاهند.

  کلیه اینورترهای ZETADYN امکان اتصال به کامپیوتر و همچنین درگاه اتصال کارت حافظه MMC/SD دارند که قابلیت ذخیره‌سازی اطلاعات جهت مستندسازی و تهیه نسخه پشتیبان از پارامترهای یک آسانسور خاص را به راحتی فراهم ساخته است.

  سیاست خاص شرکت ZIEHL-ABEGG مبنی بر تولید تک تک موتورها به صورت سفارشی، بسته به شرایط خاص پروژه–و نه سری‌سازی- و خط تولید مجهز این شرکت، این امکان را فراهم آورده است که فلکه کششی موتورهای ساخت ZIEHL-ABEGG بسته به نیاز محاسباتی و طیف گسترده ظرفیت و وزن کابین‌ها، صرف نظر از دو دسته اصلی شیارهای Vشکل و Uشکل (زیربرش‌دار)، در زوایای مختلف تولید شود. 8 اندازه زاویه زیربرش برای شیارهای Uشکل (از 70 درجه تا 105 درجه) و شیارهای Vشکل سخت‌کاری‌شده در 5 اندازه (از 35 درجه تا 55 درجه) این امکان را فراهم ساخته است که یک سری موتور با تغییری اندک در فلکه کشش، بتواند پاسخگوی طیف وسیعی از کاربردها باشد، بی آن که هزینه‌های سربار اضافه به مشتریان تحمیل کند.

   کلیه شیارهای Vشکل فلکه‌های کشش ساخت ZIEHL-ABEGG سخت‌کاری شده‌اند و فلکه‌های کشش Uشکل بسته به شرایط پروژه / درخواست مشتری به صورت سخت‌کاری شده عرضه می‌شوند.

  واحد تحقیق و توسعه ZIEHL-ABEGG با استفاده از دانش و تجربه بیش از 100 مهندس و هزینه‌کرد 6% کل فروش سالانه همواره در راستای ارتقای محصولات و استفاده از نوین‌ترین تکنولوژی‌ها گام برداشته است. استفاده از به‌روزترین پیشرفت‌های کامپیوتری در طراحی موتور (نرم افزار ETH Zuerich) و آنالیز تمامی طراحی‌ها و شبیه‌سازی‌های کامپیوتری (آنالیز Mould Flow) در تمامی فرآیند تحقیق و توسعه این شرکت نقشی پررنگ دارند. برخی از مهم‌ترین تغییراتی که در سه سال اخیر در تولید موتورهای این شرکت رخ داده عبارتند از:

  • پیشبرد و بهینه‌سازی ساختار مکانیکی؛
  • تعدیل قطعات ریخته‌گری شده همچون بدنه و لبه‌ها؛
  • کاهش ضخامت بدنه در طرفین؛
  • کشسانی کمتر بدنه و مصالح شفت؛
  • جایگزینی چدن گرده‌ای به جای چدن خاکستری در بدنه موتورهای سایز کوچک (افزایش مقاومت کششی)؛
  • بهینه‌سازی سیم‌پیچی‌ها و بهبود شار مغناطیسی و کاهش تلفات؛
  • بهینه‌سازی طراحی اتصالات الکتریکی، ارگونومی اتصالات سر کابل سیم‌کشی به جعبه ترمینال؛
  • بهینه‌سازی سیستم‌های ترمز و استفاده از ترمزهای قوی‌تر و کم‌صداتر جدید.

  عملکرد صد در صد کلیه محصولات ZIEHL-ABEGG به طور کامل (و نه به صورت موردی) پیش از ارائه به بازار چک می‌شود. عملکرد تمام کامپیوتری میزهای تست، تست موتور زیر بار، اندازه‌گیری دقیق و تمام کامپیوتری قطعات موتور و دیگر تست‌های لازم منطبق با استانداردهای روز اروپا، بر روی کلیه موتورهای ساخت این شرکت انجام می‌شود. دو برج تست 25 متری این شرکت امکان آزمایش محصولات واحد تحقیق و توسعه و نیز انجام تست‌های پیشرفته و اطمینان از کیفیت دیگر محصولات ساخت ZIEHL-ABEGG را فراهم ساخته است.

  با وجود افزایش جهانی قیمت مگنت‌، واحد تحقیق و توسعه شرکت ZIEHL-ABEGG به طور مدام می‌کوشد نه تنها از افزایش قیمت‌های تمام شده محصولات جلوگیری کند، بلکه با نوآوری و بهینه‌سازی‌های مداوم، در مسیر کاهش حداکثری قیمت تمام شده گام بردارد.

  از سوی دیگر، شرکت سیگما به عنوان نماینده انحصاری شرکت ZIEHL-ABEGG آلمان در ایران، با تمرکز بالا روی این کالا و انجام اقدامات موثر در توسعه بازار این محصول به عنوان محصولی با کیفیت بالا از جمله:

  • برگزاری سمینار تخصصی آموزشی در زمینه موتورهای گیرلس (تهران و اصفهان – 1391)؛
  • برگزاری سمینار تخصصی آموزشی در زمینه موتورهای گیرلس (تهران و شیراز و مشهد – 1393)؛
  • حضور در نمایشگاه صنعت آسانسور و پله برقی ایران با همراهی و حضور مدیران بین‌المللی و منطقه‌ای شرکت ZIEHL-ABEGG (تهران – 1394)؛
  • بهینه‌سازی موتورهای مورد نیاز بازار ایران از نظر تعداد سیم‌بکسل، توان مکانیکی، نوع شیار، سخت‌کاری و…؛
  • تعریف بسته‌های روتین موتور گیرلس با توجه به دانش فنی مجموعه و شناخت نیاز بازار ایران و سفارشات با تیراژ بالا به شرکت مادر؛
  • ارسال مستندات و آشنا ساختن بیشتر شرکت مادر با وضعیت و پتانسیل‌های بازار ایران؛
  • کاستن از میزان سود شرکت در این محصول خاص؛
  • و اقداماتی دیگر…

  توانسته با اثبات ثبات قدم، عملکرد، توانمندی و پشتیبانی موثر خود به آن شرکت، ضمن تعامل بهتر با شرکت ZIEHL-ABEGG، در راستای ارائه باکیفیت‌ترین محصول روز دنیا با قیمت‌های به شدت رقابتی نسبت به کالاهای موجود در بازار ایران گام برداد.

  سوالات متداول موتور گیرلس

  بله، این گواهی نامه ها در قسمت گواهی نامه بسته به نوع برند ترمز ارائه شده است.

  منظور از کاتالوگ، ارائه گواهی مختصات شیار فلکه می باشد که طی یک نامه رسمی برای هر سریال موتور صادر و در اختیار شرکت طاحی و مونتاژ قرار می گیرد لذا جهت دریافت این نامه با ارائه نام شرکت و شماره سریال موتور با شرکت سیگما تماس حاصل نمایید.

  مشخصات فنی موتورهای گیرلس زیلابگ

  SM200 20C-15C
   

  Motor type

  Nominal 

  torque Nm  

  Max. axle  

  load kg 

  Nominal - speed  - mim1  

  Rated output power KW

  SM200.15C 

  ۲۵۰

  ۱۸۵۰

  ۹۶…۳۰۰

  ۲٫۵…۷٫۹

  SM200.20C

  330

  2850

   

  ۳٫۳…۱۰٫۴

  SM200.30C

  475

  2850

  4.8…14.1

  SM200.40C

  600

  3300

  6.0…18.8

   

  Motortype

  Motortype

  L1    

   LH  

  LB  

  D1   

   L3 

  Weight

   

  mm    

  mm   

  mm

  mm

  mm

  kg  

  SM200.15C

  487

  385

  320

  160

  76

  167

      

  ۲۱۰

  ۷۶ 

  ۱۷۵

      

  ۲۴۰

  ۸۸

  ۱۸۰

      

  ۳۲۰

  ۷۴

  ۱۸۵

  SM200.20C

  517

  385

  320

  160

  106

  185

      

  ۲۱۰

  ۱۰۶

  ۱۹۵

      

  ۲۴۰

  ۱۲۴

  ۲۰۵

      

  ۳۲۰

  ۱۱۰

  ۲۱۰

      

  ۴۰۹

  ۹۲

  ۲۳۹

      

  ۴۵۰

  ۹۲

  ۲۳۵

   
   
  SM200 30C

  Motor type

   

  Nominal 

  torque Nm  

  Max. axle  

  load kg 

  Nominal

  speed  

  mim1  

  Rated output

  power KW

  SM200.15C 

  ۲۵۰

  ۱۸۵۰

  ۹۶…۳۰۰

  ۲٫۵…۷٫۹

  SM200.20C

  330

  2850

   

  ۳٫۳…۱۰٫۴

  SM200.30C

  475

  2850

  4.8…14.1

  SM200.40C

  600

  3300

  6.0…18.8

   

  Motortype

  Motortype

  L1    

   LH  

  LB  

  D1   

   L3 

  Weight

   

  mm

  mm

  mm

  mm

  mm

  kg

  SM200.30C

  562

  398

  320

  210

  106

  225

   

   

   

   

  ۲۴۰

  ۱۲۴

  ۲۳۵

   

   

   

   

  ۳۲۰

  ۱۱۰

  ۲۴۰

   

   

   

   

  ۴۰۰

  ۹۲

  ۲۶۰

   

   

   

   

  ۴۵۰

  ۹۲

  ۲۶۵

   
  SM200 40C

   

  Motor type

   

  Nominal 

  torque Nm  

  Max. axle  

  load kg 

  Nominal

  speed  

  mim1  

  Rated output

  power KW

  SM200.15C 

  ۲۵۰

  ۱۸۵۰

  ۹۶…۳۰۰

  ۲٫۵…۷٫۹

  SM200.20C

  330

  2850

   

  ۳٫۳…۱۰٫۴

  SM200.30C

  475

  2850

  4.8…14.1

  SM200.40C

  600

  3300

  6.0…18.8

   

  Motortype

  Motortype

  L1    

   LH  

  LB  

  D1   

   L3 

  Weight

   

  mm

  mm

  mm

  mm

  mm

  kg

  SM200.40C

  676

  437

  320

  160

  143

  295

   

  ۶۸۶

   

   

  ۲۴۰

  ۱۷۳

  ۳۰۲

   

  ۶۳۸

   

   

  ۲۴۰

  ۱۲۴

  ۲۹۴

   

   

   

   

  ۳۲۰

  ۱۱۲

  ۲۹۷

   

   

   

   

  ۴۰۰

  ۹۵

  ۳۰۹

   

   

   

   

  ۵۰۰

  ۹۰

  ۳۲

   
  sm200 45d

   

  Motor type

   

  Nominal 

  torque Nm  

  Max. axle  

  load kg 

  Nominal

  speed  

  mim1  

  Rated output

  power KW

  SM200.15C 

  ۲۵۰

  ۱۸۵۰

  ۹۶…۳۰۰

  ۲٫۵…۷٫۹

  SM200.20C

  330

  2850

   

  ۳٫۳…۱۰٫۴

  SM200.30C

  475

  2850

  4.8…14.1

  SM200.40C

  600

  3300

  6.0…18.8

   

  دیگر برند موتور آسانسور ما در سیگما آسانبر: موتور آسانسور بلولایت

  بازگشت به دسته بندی اصلی:

  قطعات آسانسور

  موتور آسانسور