بهترین نوع آسانسور کدام است

فهرست مطالب

در بازار ایران آسانسور های متنوعی با متریال های مختلف تولید و عرضه می گردند. اما برای آنکه بدانیم بهترین نوع آسانسور کدام است باید دو مورد اصلی را بررسی کنیم. اولین مورد مشخصات و تجهیزات به کار رفته در آسانسور است و دومین مورد نیاز و فضای کاربری محیط است.

به طور ساده تر این طور می‌توان گفت که گاهی یک آسانسور واجد مدرنترین تجهیزات و مرغوب ترین متریال است اما برای فضای کاربری شما مناسب نیست پس آسانسور انتخابی، بهترین آسانسور نخواهد بود. به منظور انتخاب بهترین مدل می‌بایست به تمامی جزئیات این تجهیزات آشنایی داشته باشید و بر تمامی نکات خرید واقف باشید. به منظور دریافت نکات کلیدی با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بهترین نوع آسانسور

بهترین نوع آسانسور

 

نکات انتخاب بهترین نوع آسانسور

هدف اصلی این مقاله تسهیل عملیات خرید در باب انواع آسانسور های موجود در ایران می باشد. به منظور انتخابی مطمئن می بایست در زمان خرید نکات کلیدی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نوع آسانسور را با توجه به نیاز خود برگزینید. برای شروع می توانید این نکات را به عنوان فاکتور کلیدی مد نظر داشته باشید :

 • گزینش بر اساس نوع کاربرد آسانسور

شما می بایست به نوع کارکرد آسانسور در محیط مورد نظر دقت کنید. بر این اساس می توان انواع آسانسور ها را از قبیل بیمارستانی، جابجایی تجهیزات و خودرو، غذا برها، باربر، حمل مسافر و غیره دسته بندی کرد.

 • دقت به فضای نصب و تعبیه آسانسور

پس از توجه به نوع کاربرد باید به شرایط اقلیمی و جوی محیط توجه کنید. به طور مثال اگر قرار است آسانسور را در محیطی مرطوب و یا در حال تماس با مواد خورنده فلز قرار دهید در هنگام انتخاب، محدودیت ها را در نظر بگیرید.

 • سازگاری متریال و تجهیزات

دقت داشته باشید که دو فاکتور قبلی را با یکدیگر مچ کنید، به طوریکه تجهیزات و متریال استفاده شده در آسانسور با کارکرد آسانسور مطابقت داشته باشد چرا که در غیر این صورت سیستم نصبی عملکردی مفید و مناسب از خود نشان نخواهد داد.

 • بهره گیری از تیم حرفه ای

این مورد را مد نظر داشته باشید که هزینه های تمام شده و تمامی فاکتورهای انتخابی زمانی به ثمر می نشیند که شما از تیمی با تجربه و حرفه ای برای خرید و نصب بهره ببرید چرا که اگر این تجهیزات به شکل اصولی و مهندسی طراحی و نصب نشده باشند نمی‌توانند عملکردی رضایت بخش داشته باشند. 

خرید آسانسور

خرید آسانسور

ملزومات ضروری در انتخاب بهترین نوع آسانسور

 • استفاده آسان، راحتی کارکرد و در دسترس بودن جز اصلی‌ترین موارد ملزوم در سیستم های آسانسوری و بالابر ها می باشد.
 • ترجیحاً از آسانسور های استفاده کنید که تولید کننده کمترین آلودگی صوتی هستند.
 • بهترین نوع آسانسور ها مدل هایی می باشند که در حین جابه جایی واجد کمترین لرزش در کابین باشند.
 • بازدهی و راندمان بالا با توجه به هزینه و قیمت آسانسور ( به عبارتی آسانسور می‌بایست توانایی جابجایی افراد و بار را در مدت زمان کم داشته باشد و بتواند نیاز افراد حاضر در آن مکان را رفع کند )
 • بدون شک یکی از اصلی ترین مواردی که در هنگام انتخاب و خرید آسانسور باید مد نظر داشتهباشید ایمنی و اطمینان استفاده است چرا که افراد در حین استفاده از آسانسور نباید کوچکترین نگرانی داشته باشند و احتمال ایجاد حادثه باید به حداقل برسد.

بهترین مدل آسانسور

بهترین مدل آسانسور

 

ضرورت انتخاب بهترین نوع آسانسور توسط گروه حرفه ای

قدم اصلی برای گزینش بهترین نوع آسانسور انتخاب تیم دیزاینر و سازنده سیستم است، چرا که این مهندسین و تکنسین های گروه هستند که توانایی تشخیص انتخاب تجهیزات بر اساس نوع آسانسور را دارند.

اغلب وسایل و قطعاتی که در کشور ما برای تولید آسانسور استفاده می شوند ساخت ایتالیا و چین می باشند. به طور مثال موتور های ویتور و ساسی، ریل مونته فرو و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

متاسفانه امروزه شاهد این موضوع هستیم که برخی از تجهیزات فیک با برچسب اروپایی در بازار عرضه می شوند و تنها راه تشخیص آنها کمک و کسب مشاوره از کسانی است که در این صنف تجربه لازم را دارا باشند.

ضمن آنکه باید دقت داشت تعبیه و نصب آسانسور طی چندین مرحله صورت می پذیرد و چنانچه یک مرحله به اشتباه انجام گیرد، رفع اختلال ایجاد شده تقریباً غیر ممکن است و به عبارتی راندمان خروجی کار با انجام هر اشتباه کاهش می یابد.

پس چنانچه قصد خرید آسانسور و یا تجهیزات این سیستم را دارید توصیه ما به شما این است که تنها از تیم های معتبر و یا شرکت هایی که در این راستا دارای تجربه کافی هستند استفاده کنید. 

شما می توانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی تر، دریافت مشاوره و یا مشاهده رزومه پروژه های انجام گرفته با تیم فروش و کارشناسان ما در سیگما آسانبر ارتباط برقرار کنید.

بهترین برندهای آسانسور های خارجی

 • OTIS

نمونه هایی با تولیدی بالا که در سطح جهان محبوب می باشند.

 • Hitachi

این شرکت در کشور ژاپن احداث شده است و علاوه بر تولید آسانسور، به ساخت قطعات و تجهیزات دیگر در این حوزه نیز می پردازد، اما سهم عظیم تولیدات آن منوط به ساخت آسانسور می باشد.

 • Kone :

یکی از فنی ترین و تخصصی ترین شرکت ها در حوزه تعمیرات آسانسور و تجهیزات مربوطه هستند.

 • Dover :

جز شرکت هایی که شروع به تولید آسانسور در تعداد کم اما با مرغوبیت قابل قبول نموده است.

 • Mitsubishi Electric :

شامل نمونه های پرفروش و برترین برندهای آسانسور در جهان بوده و توانسته در بین بلندترین و پرسرعت ترین نمونه های تولیدی در صدر جدول قرار گیرد.

 • Thyssenkrupp :

جزء شرکت های با اعتبار بالا که ضمن تولید آسانسور و بالابر ها قادر به تولید سایر محصولات مانند پله برقی است.

 • Schindler :

یکی از کهنه‌کار ترین شرکت های تولیدی آسانسور در این حوزه می باشد.

 • Fujitec :

پس از شرکت میتسوبیشی ژاپن، فوجی تک جز گسترده ترین شرکت های تولیدی آسانسور محسوب می شود.

 

ساخت بهترین نوع آسانسور در ایران :

ساخت این تجهیزات در کشور ما توسط شرکت‌هایی با اعتبار بالا که واجد گواهی های معتبر و پروانه عضویت در سندیکای آسانسور هستند انجام می پذیرد.

مجموعه سیگما گروپ نیز علاوه بر وجود گواهینامه ‌های مورد نظر با بهره‌گیری از افرادی مجرب و مهندسانی در رده بالا آماده ارائه خدمات مورد نظر در زمینه فروش آسانسور و تجهیزات مربوطه به هموطنان عزیز می باشد.

بهترین خرید آسانسور

بهترین خرید آسانسور

اگر دنبال بهترین برند قطعات آسانسور با برند اوریجینال هستید و برای نصب و راه اندازی و خرید آسانسور بامشاوران شرکت سیگما آسانبر در تماس باشید.